SEO-teksto-rasymas

Norintiems sužinoti daugiau apie SEO tekstų rašymą

Rašyti mus moko mokyklose nuo mažumės, bet ne visi tampa gabiausiais. Taip su SEO straipsniais ar tekstais, kurie yra dėliojami ne popieriuje, rašaliniu parkeriu, bet klaviatūros mygtukų pagalba internete. Tad tie, kurie smagiai rašė rašalu nebūtinai gali savyje atrasti gebėjimų rašyti ir internete.

Jei nusprendėtė, jog SEO tekstų rašymas galėtų būti jūsų darbas, pasidomėkite apie patį SEO, tekstų struktūrą, kaip jie rašomi, kokia jų nauda ir pan. Jei nesate užtikrinti, kad galite pradėti rašyti SEO tekstus, patartina pradėti praktiką ar darbą įmonėje, kuri teikia SEO paslaugas arba prisijungti prie kokio nors projekto, kuriam reikia SEO tekstų rašytojo. Darbo ar praktikos pasiūlymų galite rasti čia: Randu darbo skelbimai Vilniuje bei kituose miestuose.

SEO straipsniai

Internetinėje erdvėje, jei domėjotės, galėjote pastebėti, kad tokių pasiūlymų yra itin daug. Vieni skelbia apie SEO straipsnių parašymo akcijas, kiti rašo, kad būsite lyderiais pasinaudoję jų paslaugomis. O kaip yra iš tikro, ar visi jie yra rašytojai ir kokia jų tikroji kompetencija? Jei pasidomėtumėte jų parašytais darbais, tikrai galėtumėte juos palyginti su tais, kurie skelbiami dienraščiuose. Talpinami SEO straipsniai internete dažnai skiriasi nuo visuomenę informuojančių. Dažnai informacija, o kartais gali atrodyti, kad ir jų kokybe. Bet tai nereiškia, kad SEO straipsnius rašantys yra mažą kompetenciją turintys rašytojai, ne. Atvirkščiai, parašyti straipsnius pagal SEO reikalavimus tai nėra tas pats kaip parašyti rašinėlį ar straipsnį laikraščiui. Dažnai SEO straipsnių kontekstas nebūna vientisas, jame trūksta daug informacijos, o informacija daugumoje atvejų pateikiama trečiuoju asmeniu. Ne tu, ne aš, bet kažkas. Bet nuvertinti jų nereikėtų, nes jų paskirtis nėra informacinio pobūdžio, kaip dienraščių. Geri specialistai šiais straipsniais atlieka visiškai kitas funkcijas, kurios yra skirtos internetinėms paieškos sistemoms.

Kaip rašomi SEO straipsniai?

Sklandus ir „gyvas“ straipsnis su „grifu“ SEO nėra blogai, bet tekste privalu žinoti tam tikrą žodžių eiliškumą. Tokias taisykles diktuoja ne rašytojais save vadinantys. Tai yra ilgo ir kruopštaus rašymo darbo pasekmė, kai vadovaujamasi paieškos sistemų rekomendacijomis vartotojams ir asmenine patirtimi. Tik ilgą laiką rašantys neduos sumeluoti, kad ta pati Google paieškos sistema taisykles keitė ir pildė taisykles. O parašius vieną ar dešimt SEO straipsnių, su tiek darbų patirtis neateina. Todėl kelis metus rašantys patvirtins, kad tik laikantis tam tikrų taisyklių bei asmeninių pastebėjimų iš patirties galima „sudėlioti“ labai profesionalų ir gerą straipsnį ar tekstą ne skaitytojams,  „botams“.

Straipsniai ir SEO nauda

Rašantys tokius tekstus ar straipsnius žino jų paskirtį, todėl visada stengiasi žodžius dėlioti taip, kad juos suprastų ne tik „robotai“, bet ir atsitiktinai į parašyto straipsnio paskyrą užklydę informacijos ieškotojai. Tai reiškia, kad straipsnis, kuriame apsilankė vartotojas iš paieškos buvo parašytas profesionaliai. Galima teigti, kad rašytojas savo tikslą pasiekė, atkreipė į save dėmesį abi šalis, „robotus“ ir paieškos vartotojus informacijai gauti. Štai Jums ir atsakymas į klausimą, kokia nauda iš SEO straipsnių internetinėje erdvėje. Jei akcentavus pagrindinę naudą, jas įvardinti galima dvi:

Parašyti kokybiški SEO straipsniai Jūsų internetiniame puslapyje sustiprins jo informacinę bazę. Todėl yra didesnė tikimybė, kad tokia bazė padės Jums perteikti vartotojams ženkliai daugiau naudingos informacijos. Tai leis vartotojui greičiau apsispręsti dėl prekių užsakymų ar paslaugos pirkimo;

Jei vidiniai straipsniai stiprina informacinę bazę, tai panaudojus SEO straipsnius internete išoriškai, ne Jūsų puslapiuose, tokiu veiksmu puslapis yra keliamas paieškos sistemos reitinguose aukščiau už tuos, kurie nėra užsisakę panašių paslaugų. Akivaizdu, kad verslui internetinėje erdvėje verta investuoti į savo svetainės internetinės bazės stiprinimą.

Scroll to Top